731 101 101

Firma vznikla v roce 2003 s původním zaměřením pro Prahu a okolí. Nesla název M.S.P. Taxi PRAHA. Zkratka M.S.P. byla odvozena od jména Mississippi, což je přezdívka majitele užívaná mezi řidiči kamiónů ze Sokolovska.


V roce 2004 byla oslovena majitelem dnes již neexistující restaurace Drak v Čechově ulici v Sokolově. Na základě této spolupráce se rychle dostala do podvědomí zdejších zákazníků i majitelů dalších podniků jako např.: Jack Daniel’s Pub, Maska Pub, Pivnice Fedor, Chewan, Diskotéka Fanda, Hamburg, Charlie Pub, Tereza, Sport-Black and Red Club, Bar Vítězná, Ofsajd, Bar Rio, Hospoda U Franty, Hospoda Na Slovance, Metaxa-Jazz Rock Club, JF Club, Steak Bar George, Mafie, Hamster’s, Chance Bar, Tip Sport Bar a další.


V roce 2006 byla inspirována holandskou firmou New York Taxi z Renesse a s cílem nabídnout zákazníkům něco navíc, byla stylizována do newyorského dizajnu, čímž se naprosto odlišila, zviditelnila a stala doslova unikem. Na základě ohlasů lidí začala užívat název Amerika Taxi.


Od roku 2011 se stala dvorní taxislužbou podniku Jack’s Legendary Pub Sokolov, dříve známého jako Jack Daniel’s Pub.


V současnosti, kdy původní americké taxíky začínají z newyorských ulic postupně mizet a jsou bohužel vytlačovány Toyoty, Nissany, Mazdy, Hondy a dalšími neamerickými vozy, je tato firma uprostřed Evropy krásnou nostalgickou připomínkou časů, kdy Amerika byla Amerikou!

©Amerika TAXI - MSP